Etusivulle
Historia
Aikataulu
Yhteystiedot
På svenska

Matkahuollon maanlajuiset aikataulut

Aikataulu
01.06.2021 - 31.05.2022

Vaasaan

M-P* Koulu. M-P M-P M-P M-P M-P* Koulu. M-P
Korsn�s
 
06.30
 
08.20
 
 
-
 
 
Berg�
 
-
 
-
07.55
 
-
 
 
Moikkipää
 
06.40
 
08.30
08.30
 
-
 
 
Nyby
06.25
 
07.25
-
-
10.20
-
 
 
Petolahti
06.30
 
07.30
08.501
08.50
10.25
12.15
15.105
 
�minne
-
-
-
-
-
-
12.30T
-
 
Maalahti
06.40
07.05
07.45
09.10
09.10
10.40
12.30
15.30
 
Havras
06.45
-
07.50
 
 
10.45
12.35
-
16.20
Paxal
06.50
-
07.55
 
 
10.50
12.35
-
16.15
Ylimaalahti
06.55
-
08.00
 
 
10.55
12.40
-
16.15
Vias
06.55
-
08.00
 
 
11.00
12.45
-
16.10
Maalahti
07.05
07.051
08.05
09.10
09.10
11.052
12.50
15.30
16.30
Sulva kky
-
-
08.15
 
-
11.15
-
-
-
Sulva barkamo
07.10
07.10
08.20
09.20
09.20
11.20
13.00
15.40
16.40
Vaasa
07.40
07.40
08.45
09.40
09.40
11.40
13.20
16.054 
17.00 
* Kouluvuoden aikana T Soittopyyntö puh 347 0450, 1 tunti ennen lähtö
1Vaihto Vaasaan 2Vaihto Petolahteen 3Vaihto Ylimaalahteen 4Moottoritie Vaasasta/Vaasaan
5Koulukeskusta 6Tarvittaessa  

Vaasasta

  M - P* M - P* M - P M - P M - P Koulu. Koulu. M - P
Vaasa
07.504

10.35

14.10
15.30>
-
16.15
16.15
17.15
Sulva barkamo
08.00
10.50
14.30
15.45
-
16.30
16.30
17.35
Sulva kky
-
-
14.35
15.55
-
-
-
-
Maalahti
08.10
11.05
14.45
16.053
16.05
16.40
16.40
17.45
Vias
-
-
-
-
16.10
16.45
-
17.50
Ylimaalahti
-
-
-
-
16.15
16.50
-
17.50
Paxal
-
-
-
-
16.15
16.50
-
17.55
Havras
-
-
-
-
16.20
16.55
-
18.00
Maalahti
08.10
11.05
14.45
16.05
16.30
17.00
-
18.05
�minne
-
-
-
-
-
-
-
18.106
Petolahti
08.40
11.15
15.00
16.20
-
17.10
-
18.25
Nyby
-
-
-
-
-
17.206
-
-
Moikkipää
-
-
15.20
16.30
-
-
17.00
-
Korsn�s
-
-
-
16.45
-
-
17.10
-
Berg�
-
-
16.00
-
-
-
-
-
* Kouluvuoden aikana T Soittopyyntö puh 347 0450, 1 tunti ennen lähtö
1Vaihto Vaasaan 2Vaihto Petolahteen 3Vaihto Ylimaalahteen 4Moottoritie Vaasasta/Vaasaan
5Koulukeskusta 6Tarvittaessa  

Kouluajot Petolahteen/Petolahdesta

Vaasa
07.50
16.05
Klockarbacken
08.10
15.35
Tuv
08.25
15.25
Petolahti
08.45
15.10
 
Langerskogen
07.50
15.45
Kråkbacken
08.00
15.40
Havras
08.10
15.35
Maalahti
08.20
15.30
Petolahti
08.45
15.10
 
Berg�
07.55
16.00
Moikkipää
08.30
15.20
Petolahti
08.45
15.10
Vaasa
09.40
14.10
 
Snickaris
07.55
15.55
L�ng�minne
08.00
15.55
Paxal
08.05
15.45
Vias
08.15
15.30
Maalahti
08.25
15.25
Petolahti
08.45i
15.10
 
Harrström
-
16.10
Korsbäck
07.50
-
Bjurbäck
07.50
16.00
Taklax
08.00
15.50
Velkmossen
08.15
15.40
Nyby
08.30
15.25
Petolahti
08.40i
15.10
 
Harrström
07.50
-
Taklax skola
08.10
-
Korsn�s
08.20
15.40
Moikkipää
08.30
-
Korsbäck
-
15.25
Petolahti
08.45i
15.10
 
i Vaihto Petolahdessa Vaasaan

leif.soderman@strandlinjetrafik.fi
ulf.lidman@strandlinjetrafik.fi